Päivämäärä/Aika
12/09/2018
09:00 - 12:00
Paikka
Haaga-Helia Porvoon kampus
Tapahtumatyyppi
Sosiaalisesta mediasta on tullut työnhaun arkipäivää. Posintran ja Haaga-Helia ammattikorkeakoulun PALKO-hanke järjestää syksyllä veloituksettoman koulutuksen, jossa opitaan hyödyntämään somea monipuolisesti. Koulutus on avoin kaikille, jotka haluavat kehittää omia työnhakutaitojaan.
Koulutuksessa saat vastauksia esimerkiksi näihin kysymyksiin:
- Miksi sosiaalista mediaa kannattaa hyödyntää työnhaussa?
- Miten yleisimmät somekanavat (Facebook, Twitter, Youtube, Vimeo, Instagram, Pinterest) valjastetaan työnhaun välineiksi?
- Miten LinkedIn-profiili rakennetaan ja miten sillä saadaan tehostettua työnhakua?
- Miten bloggaaminen ja graafinen ansioluettelo ovat hyödyksi työnhaussa?
Koulutuksen vetää someasiantuntija ja LinkedIn-kouluttaja Riikka Annika Keskitalo. Henkilöbrändäyksen asiantuntijana Riikka tietää, miten työnhakijan omasta osaamisesta luodaan somessa houkutteleva ja vakuuttava kuva.
Ilmoittaudu pian! Mukaan mahtuu rajallinen määrä osallistujia ja paikat täytetään ilmoittautumisjärjestyksessä.
PALKO-hanke toteuttaa Porvoossa ja Loviisassa työllisyyskokeiluja, jotka palvelevat alueen työttömiä työnhakijoita ikään katsomatta. PALKO:n palveluihin voi hakeutua mukaan ympäri vuoden ja palvelu on maksutonta. Hanketta rahoittavat Euroopan sosiaalirahasto, Posintra ja Haaga-Helia ammattikorkeakoulu ja sen toteutusaika on 1.9.2017-31.8.2019. Lisätietoja hankkeesta antaa Anne Wetterstrand, puh. 050 366 0125, anne.wetterstrand@posintra.fi.